Hrvatska u finalu Lige nacija

11 meseci pre 1193 pregleda Izvor: cdm.me

Reprezentacija Hrvatske plasirala se večeras u finale Lige nacija pošto je u Roterdamu savladala selekciju Holandije rezultatom 4:2 poslije produžetaka.

Igrao se 32. minut kada je Vifer unutar kaznenog prostora proigrao Donjela Malena koji je preciznim udarcem matirao nemoćnog Livakovića.

Početak drugog dijela igre obilježio je jedanaesterac koji je sudija Kovač signalizirao nakon kontakta Gakpa i Modrića, osvajač Zlatne lopte iz 2018. godine iskusno je pao i izborio penal. Siguran sa bijele tačke u 55. minutu bio je Andrej Kramarić.

U 73. minutu Perišić je probio po lijevoj strani, loptu je uzeo Ivanušec koji je sjajno uposlio Marija Pašalića, a fudbaler Atalante se iz prve odlično snašao i donio prednost “vatrenima”.

Bukvalno u posljednjim trenucima regularnog dijela Noa Lang iskoristio je gužvu u kaznenom prostoru Hrvata i veoma preciznim udarcem zatresao mrežu za veliku radost domaćih navijača i izjednačenje.

Uslijedili su produžeci u kojima je Hrvatska odigrala odlično, te povela u 98. minutu poslije odličnog udarca Bruna Petkovića sa oko 20-ak metara.

Malasija je srušio Petkovića u kaznenom prostoru, a siguran sa bijele tačke bio je Luka Modrić u 117. minutu.

Ekipa Zlatka Dalića igraće sa boljim iz duela između Španije i Italije, dok će Holandija igrati za treće mjesto sa poraženim.