I NAKON TREĆEG KOLA NASTAVKA ŠAMPIONATA ZLATIČANI I PLJEVLJACI BEZ POBJEDE

4 godine pre 525 pregleda Izvor: dan.co.me

I nakon trećeg kola nastavka domaćeg šampionata, fudbaleri Koma i Rudara su i dalje bez pobjede. Zlatičani su poslije iksa sa Sutjeskom i drugi put remizirali na svom terenu, dok su Pljevljaci nakon dva poraza osvojili prvi bod.

Bila je to utakmica sa dva različita poluvremena. Prvo je potpuno proteklo u znaku Pljevljaka, koji su držali sve konce igre u svojim rukama. Gosti su prvo zaprijetili u 14. minutu kada je nakon kornera raspoloženi Velizar Janketić šutirao glavom sa „druge stative“, ali je Mirza Hot izbacio loptu sa gol linije. Brazilac Tijago je u 25. minutu iz „skraćenog kornera“ pogodio prečku, a dva minuta kasnije Pljevljaci su poveli. Nakon duge akcije Ivan Racković je centrirao sa desne strane, najbolji akter meča Velizar Janketić je visoko skočio na „drugoj stativi“ i lopta je završila iza leđa golmana Ljuljanovića. Na drugoj strani čuvar mreže gostiju Ervin Helić nije imao posla, a jedinu šansu u prvom poluvremenu domaći su imali u 33. minutu, kada je iskusni Goran Vujović šutirao sa 15-ak metara u suprotni ugao, ali je lopta otišla pored gola. U nastavku sasvim druga slika na terenu, a naročito od ulaska u igru iskusnog Neđa Vlahovića, koji je povezao konce u igri svoje ekipe. Krenuli su domaći agresivnije, pleli su mrežu oko gola Pljevljaka, koji su očigledno pali na fizičkom planu. Do izjednačenja je došlo u 62. minutu, kada je još jedan rezervista, Japanac Arihiro Sentoku odlično reagovao u šesnaestercu domaćina, majstorski se oslobodio svog čuvara i matirao Helića. Iako su domaći do kraja imali više loptu u svom posjedu, gosti su bili bliži postizanju drugog gola. Prvo je Seratlić u 68. minutu iz povoljne prilike i centaršuta Rackovića šutirao glavom pravo u Ljuljanovića, Tijago je ozbiljno zaprijetio iz slobodnog udarca u 85., a najveću šansu na meču propustio je Brazilac u nadoknadi vremena kada je izašao sam ispreg golmana domaćina, ali je oklijevao pa je šansa otišla u nepovrat.

Utakmica je bila dobra. Dominirali smo u prvom poluvremenu u svakom segmentu, dok smo u drugom pali, oko 65-70 minuta ritam nam je opao, ali smo i pored toga imali šansi da riješimo utakmicu u svoju korist, rekao je Enis Mulalić, strateg Pljevljaka.