IJZ: Preminule 2 osobe, 406 novozaraženih

    3 meseca pre 722 pregleda Izvor: ijzcg

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile su analize i Institutu dostavile rezultate za 1674 uzorka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 406 novopozitivnih[1] slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica131
Nikšić68
Budva38
Rožaje26
Berane23
Pljevlja22
Bijelo Polje21
Herceg Novi19
Cetinje11
Bar9
Kotor9
Tivat8
Ulcinj7
Danilovgrad5
Kolašin2
Mojkovac2
Andrijevica1
Plužine1
Tuzi1
Žabljak1
Plav1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu su prijavljena dva smrtna ishoda povezana sa COVID19 i to kod pacijenta iz Ulcinja koji su imali 59 odnosno 66 godina. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna 2020 iznosi 734 a od početka pandemije 743.

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod 468 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9611.

Od početka epidemijskih dešavanja (mart 2020 godine) ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom u Crnoj Gori je 55136.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA 2020 po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica487417242167
Bar828188870
Nikšić589692385
Budva442191819
Berane406222152
Cetinje399123329
Bijelo Polje390221972
Kotor313130220
Pljevlja274162031
Herceg Novi220142729
Kolašin1391914
Tivat136100313
Tuzi1363985
Rožaje119140939
Danilovgrad11010655
Ulcinj57108142
Andrijevica4131513
Mojkovac3934810
Plužine37765
Plav2718211
Šavnik17211
Žabljak132196
Petnjica31192
Gusinje2474
UKUPNO961144467734

Najnovije vijesti

Prognoza vremena – 18. april

17. aprila 2021. 19:11

Najčitanije

Pogledajte rezultate glasanje po opštinama

31. avgusta 2020. 20230 pregleda

Pljevaljska „vještica u magli“

20. decembra 2020. 8296 pregleda

Jesu li Pljevlja žrtvovan grad?

27. marta 2020. 7492 pregleda

Na Jabuci “pali” šverceri narkotika

15. jula 2019. 7420 pregleda

Pljevlja u doba Korone 19.03.2020. (VIDEO)

19. januara 2021. 7261 pregleda

Divljak u gradu (VIDEO)

7. januara 2020. 7072 pregleda
%d bloggers like this: