IJZ: Preminule 2 osobe, inficirana 381

    1 mesec pre 522 pregleda Izvor: ijzcg

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analize i Institutu dostavile rezultate za 1021 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 381 novopozitivni[1] slučaj infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica195
Nikšić56
Pljevlja19
Bijelo Polje17
Bar17
Tivat15
Budva14
Herceg Novi13
Cetinje9
Kotor7
Danilovgrad5
Andrijevica4
Berane3
Tuzi3
Ulcinj2
Mojkovac1
Žabljak1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu su prijavljena dva smrtna ishoda povezana sa COVID-19 i to kod pacijenata iz Podgorice i Nikšića, koji su imali 65 odnosno 84 godine starosti. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna 2020 iznosi 761 a od početka pandemije 770.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 584 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 7781.

Od početka epidemijskih dešavanja (mart 2020 godine) ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom u Crnoj Gori je 58697.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA 2020 po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica356519940172
Nikšić715735090
Bar550228275
Bijelo Polje416233072
Pljevlja330166432
Kotor315144720
Budva308232020
Berane305243354
Cetinje290143830
Herceg Novi253154230
Rožaje121147741
Tivat116115013
Danilovgrad10611746
Tuzi1014626
Kolašin852714
Mojkovac5034810
Andrijevica3934513
Plužine33925
Ulcinj25112943
Plav2320811
Žabljak212226
Šavnik6331
Petnjica51253
Gusinje3494
UKUPNO778149831761

Najnovije vijesti

Prognoza vremena – 6. mart

5. marta 2021. 20:30

Najčitanije

Pogledajte rezultate glasanje po opštinama

31. avgusta 2020. 15929 pregleda

Pljevaljska „vještica u magli“

20. decembra 2020. 8187 pregleda

Jesu li Pljevlja žrtvovan grad?

27. marta 2020. 7345 pregleda

Pljevlja u doba Korone 19.03.2020. (VIDEO)

19. januara 2021. 7002 pregleda

Na Jabuci “pali” šverceri narkotika

15. jula 2019. 6986 pregleda