IJZ: Registrovano 519 slučajeva, preminula jedna osoba

    6 dana pre 692 pregleda Izvor: ijzcg.me

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analize i Institutu dostavile rezultate za 2157 uzorka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 519 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica219
Nikšić91
Budva38
Tivat31
Herceg Novi25
Bar23
Cetinje20
Kotor19
Pljevlja13
Berane10
Kolašin7
Danilovgrad5
Bijelo Polje3
Rožaje3
Tuzi3
Ulcinj3
Mojkovac3
Šavnik2
Gusinje1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljen jedan smrtni ishod povezan sa COVID19 i to kod pacijenta iz Bara koji je imao 68 godina. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna 2020 mjeseca iznosi 721 a od početka pandemije 730.

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod 426 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 9687 9595.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 53338.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica497116427164
Bar919172768
Nikšić558673084
Budva419183472
Bijelo Polje386212918
Berane378215252
Cetinje364120329
Pljevlja347149330
Kotor311123220
Herceg Novi185139428
Tivat15194038
Tuzi1483745
Kolašin13018013
Danilovgrad11710354
Rožaje9513945
Ulcinj58106740
Mojkovac3734312
Andrijevica3230310
Plužine28715
Plav2018211
Šavnik17201
Žabljak112146
Petnjica41152
Gusinje1474
UKUPNO968742606721

Najnovije vijesti

Najčitanije

Pogledajte rezultate glasanje po opštinama

31. avgusta 2020. 13273 pregleda

Pljevaljska „vještica u magli“

20. decembra 2020. 8020 pregleda

Jesu li Pljevlja žrtvovan grad?

27. marta 2020. 7198 pregleda

Kupiću vodenicu i vratiti je crkvi

19. juna 2020. 6522 pregleda

Na Jabuci “pali” šverceri narkotika

15. jula 2019. 6506 pregleda
%d bloggers like this: