Inficirano još 419 osoba, bitku sa kovidom izgubile 4

    1 mesec pre 559 pregleda Izvor: ijzcg

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analize i Institutu dostavile rezultate za 1369 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 419 novopozitivnih[1] slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica180
Nikšić65
Budva21
Berane20
Tivat16
Rožaje16
Herceg Novi15
Kotor14
Bijelo Polje13
Cetinje13
Bar9
Pljevlja8
Danilovgrad7
Plav5
Žabljak5
Kolašin4
Mojkovac2
Tuzi2
Petnjica1
Andrijevica1
Plužine1
Šavnik1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu su prijavljena četiri smrtna ishoda povezana sa COVID19 i to kod pacijenta iz Bara (2), Budve i Podgorice (2) od kojih je najmlađi imao 55 a najstariji 89 godina. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna 2020 iznosi 753 a od početka pandemije 762.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 741 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 8337.

Od početka epidemijskih dešavanja (mart 2020 godine) ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom u Crnoj Gori je 56998.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA 2020 po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju trenutno inficiranih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica385618976171
Bar759201774
Nikšić656713987
Budva408208520
Bijelo Polje398226972
Berane341235754
Pljevlja325162532
Kotor284140320
Cetinje271141030
Herceg Novi227148530
Rožaje138144340
Kolašin1362094
Tuzi1234246
Tivat111109713
Danilovgrad10311376
Mojkovac4734810
Plužine39795
Andrijevica3832913
Ulcinj24112442
Žabljak202206
Plav1920111
Šavnik8331
Gusinje3484
Petnjica31262
UKUPNO833747584753

Najnovije vijesti

PROGNOZA VREMENA – 3. MART

2. marta 2021. 20:22

Najčitanije

Pogledajte rezultate glasanje po opštinama

31. avgusta 2020. 15752 pregleda

Pljevaljska „vještica u magli“

20. decembra 2020. 8174 pregleda

Jesu li Pljevlja žrtvovan grad?

27. marta 2020. 7337 pregleda

Pljevlja u doba Korone 19.03.2020. (VIDEO)

19. januara 2021. 6986 pregleda

Na Jabuci “pali” šverceri narkotika

15. jula 2019. 6958 pregleda
%d bloggers like this: