Inter i Mančester u 1/4 finalu Lige Evrope

4 godine pre 550 pregleda Izvor: anteam.net

Dok smo za Junajted od februara znali da je prošao, poslije pobjede nad Laskom od 5:0 u gostima, Inter i Hetafe su zbog pandemije večeras igrali samo jedan, odlučujući meč za plasman u 1/4 finale. Inter je zasluženo slavio rezultatom 2:0.

Junajted je u revanšu, u kombinovanom sastavu, pobijedio Lask rezultatom 2:1.

Bez prisustva navijača, Inter je slavio golom Romelua Lukakua, koji je u 33. minutu postigao maestralan pogodak.

Inter je sve dileme oko pobjednika riješio u 83. minutu, pošto je Kristijan Eriksen postigao pogodak, iz praktično svog prvog kontakta sa loptom.

U drugom večerašnjem susretu, kao što smo rekli, Junajted je mogao da igra opuštenije poslije 5:0 iz prvog meča. Večeras je na Old Trafordu rezultat bio – 2:1.

Podsjetimo, ranije danas su u četvrtfinale prošli Šahtjor i Kopenhagen, a upravo Junajted u narednoj rundi igra sa danskim timom. Inter čeka boljeg iz meča Bajer Leverkuzen – Glazgov Rendžers, a Šahjtor ide na Bazel koji ima ogromnih 3:0 protiv Ajntrahta iz prvog meča…