ISKRI BOD U PLJEVLJIMA – Poraz Budućnosti, Sutjeska remizirala

4 godine pre 505 pregleda Izvor: PV Informer

Budućnost je povela golom Igora Ivanovića u 9. minutu.

Izjednačio je Aleks Jamoa u 42, a peti trijumf domaćinu donio je Jovan Bošnjak u 54. minutu.

Sutjeska je u Donjoj Gorici igrala sa Podgoricom 2:2.

Domaći sastav poveo je golom Balše Sekulića u 48, a na 2:0 povisio je Keita Suzuki u 83. minutu.

Smanjio je Marko Ćetković u 89, a konačan rezultat postavio je Božo Marković u sedmom minutu sudijske nadoknade.

Iskra je u Pljevljima igrala sa Rudarom 1:1 i zahvaljujući porazu Sutjeske osamila se na drugom mejstu na tabeli.

Domaćin je poveo golom Marka Krasića u 31. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Milan Đurišić u 64. minutu iz jedanaesterca.

Pobjede u ovom kolu ostvarili su i fudbaleri OFK Titograda i Petrovca.

Titograd je u podgoričkom naselju Zlatica pobijedio gradskog rivala, ekipu Koma 2:1 i prekinuo seriju od pet mečeva bez pobjede.

Do petog trijumfa ekipa sa Starog aerodrome došla je golovima Marka Miličkovića u 30 i Ognjena Gaševića u 85. minutu.

Jedini pogodak za Kom postigao je Goran Vujović u 52. minutu.

U primorskom derbiju Petrovac je pred svojim navijačima pobijedio Grbalj 2:0 i ustupio mu posljednju poziciju na tabeli.

Do trećeg trijumfa ove sezone došao je golovima Borisa Kopitovića u 27. i Halila Muharemovića u 69. minutu.

Budućnost je, nakon 14. kola, vodeća na tabeli sa 29 bodova.

Bod manje imaju Sutjeska i Iskra, na četvrtom mjestu je Zeta sa 21, dok su po 18 bodova osvojili Podgorica i OFK Titograd.

Đorđević na čelu liste strijelaca

Fudbaler Grblja, Boban Đorđević sa sedam postignutih golova zauzima čelnu poziciju na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Gol manje postigli su Sava Gardašević iz Koma i Marko Ćetković iz Sutjeske, a po pet igrači Budućnosti Igor Ivanović i Draško Božović i Velizar Janketić iz Rudara.

Po četiri puta u listu strijelaca upisali su se Milan Đurišić iz Iskre, Boris Kopitović iz Petrovca, Goran Vujović iz Koma, Vule Vujačić iz Rudara, Jovan Vujović iz Podgorice i igrači Sutjeske Damir Kojašević i Stefan Nikolić.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u narednih pet golgeteri Sutjeske Goran Vujović i Igor Ivanović, igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović i napadač Zete, Nikola Krstović.