Istorija na Vimbldonu, Đoković stigao Federera i Nadala

3 godine pre 321 pregleda Izvor: cdm.me

Novak Đoković od danas više ne gleda u leđa Rodžeru Federeru i Rafaelu Nadalu.

Srpski teniser osvojio je Vimbldon, šesti put u karijeri, podigao ukupno 20. Gren slem titulu i na vječnoj listi se izjednačio s najvećim rivalima.

Najbolji igrač planete je u londonskom finalu bio bolji od Matea Beretinija sa 3-1 u setovima.

Đoković je opravdao ulogu favorita nakon borbe koja je trajala gotovo tri i po sata.

Meč nije bio previše atraktivan, viđen je ogroman broj neiznuđenih grešaka, što i možda i nije čudno, s obzirom na ulog koji je nosio ovaj duel.

Novak je igrao svoje trideseto, a Beretini premijerno finale na najvećim turnirima.

Đoković je imao 5:2 u prvom setu, ali je Italijan načinio preokret i u taj-brejku došao do neočekivanog vođstva.

Uslijedila je puno sigurnija igra rođenog Beograđanina, koji je dobio naredna tri seta rezultatom 6:4, 6:4, 6:3.

Do kraja godine ostao je još US Open, pa se Đokoviću pruža lijepa šansa da se osami na vječnoj listi po broju Gren slem trofeja i tako se dodatno približi zvanju najboljeg svih vremena.