ISTORIJSKA pobjeda BREZNICE

5 godina pre 1048 pregleda

Prvakinje Crne Gore ekipa Breznice, pobijedile su Kluž 3:2 u drugom kolu kvalifikacionog turnira za plasman u Ligu šampiona.

Izabranice Zorana Vukovića imaće šansu da eventualnim trijumfom u duelu protiv Mitrovice u utorak u Nikšiću nastave takmičenje u kvalifikacijama za elitno takmičenje.

Iako su Rumunke povele u 17. minutu golom koji je postigla Fičaj, djevojke iz Pljevalja dale su tri gola za pet minuta.

Najprije je Jelena Vujadinović izjednačila u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, da bi u uvodnih nekoliko minuta nastavka Ana Milović sa dva gola najavila trijumf Breznice.

Balačeanu je smanjila u 71. minutu, ali je Breznica sačuvala vođstvo do kraja utakmice.

Breznica poslije dva kola kvalifikacionog turnira ima četiri boda i na drugom je mjestu u grupi, iza Mitrovice, koja ima maksimalan učinak.