Iznenađenje u Kazahstanu: Budućnost pobijedila Astanu i zakazala okršaj protiv Sarajeva

1 godina pre 276 pregleda Izvor: sportsport.ba

Meč 2. prekola Evropske lige

Fudbaleri Budućnosti danas su u gostima pobijedili Astanu sa 1:0 i tako se plasirali u treće pretkolo Evropske lige.

Jasno je da su ovu utakmicu s dosta pažnje pratili i navijači Sarajeva jer će njihov tim narednog četvrtka u trećem pretkolu igrati protiv pobjednika iz današnjeg okršaja Astane i Budućnosti.

Budućnost je veoma dobro otvorila utakmicu iako je Astana bila favorit u ovom duelu. Gosti iz Podgorice su dobru igru krunisali u 25. minuti kada su uspjeli da povedu sa 1.0.

Grbić je sjajno centrirao s lijeve strane, a u kaznenom prostoru domaćeg tima bio je Terzić koji je odlično pogodio mrežu Astane i doveo svoj tim u vodstvo.

Astana je odmah nakon toga krenula po izjednačenje i stvorila nekoliko dobrih šansi. Igrači kazahstanskog tima su do kraja prvog dijela mogli do izjednačenja, ali lopte nije htjela u gol.

I u drugom dijelu Astana je imala incijativu, ali nikako nisu uspjeli da dođu do gola. Budućnost se odlično branila i uglavnom je prijetila iz kontri i bilo je jasno da im je cilj samo da sačuvaju prednost.

Odličnu šansu za Astanu u 88. minuti imao je Tomasov, ali je njegov šut odbranio golman Budućnosti. Do kraja meča tim iz Podgorice je uspio da sačuva prednost, a nakon toga počelo je slavlje zbog plasmana u treće pretkolo.

Kao što smo već naveli u trećem pretkolu će ovaj tim igrati protiv Sarajeva, a meč se igra na Bilinom Polju narednog četvrtka.

Dalje ide i Hajduk pobjedom protiv Renove (0:1), kao i Granada koja je u Albaniji lagano savladala Teutu sa 4:0.