Jubilej Tiha Aćimića u Pljevljima

5 godina pre 946 pregleda Izvor: Dan

Jedan od najboljih crnogorskih automobilista svih vremena Tiho Aćimić obilježio je jubilarno, deseto izdanje brdske auto-trke „Pljevlja 2019“, koja je vožena na stazi Dajevića han – Rudnica, dugačkoj 4,2 kilometra. Član AMSK „Aćimić rejsing tima“ je ostvario najbolja vremena u obje trke i tako trijumfovao bez problema u generalnom plasmanu, a pobjeda u Pljevljima ostaće mu u sjećanju jer je do nje došao 40 godina nakon što je 1979. godine osvojio prve titule šampiona one velike Jugoslavije i na brdskim i na kružnim stazama. Drugi u generalnom plasmanu bio je Dražen Radulović iz AMSK „Podgorica rejsing“, a treći Nemanja Kašćelan, član AMSK „Blažo Smiljanić“. Na trci Pljevljima, koja je vožena u čast Vasa Živkovića, dogogodišnjeg predsjednika kluba „AP sport“ nastupila su 33 vozača iz devet crnogorskih klubova. U ime organizatora dobrodošlicu takmičarima poželio je mr Asim Kuhinja, dok je trku svečano otvorio predsjednik Opštine Pljevlja Igor Golubović.

-Slavimo deceniju uspješne organizacije moto takmičenja u Pljevljima. Iz godine u godinu ova sportska manifestacija privlači sve veći broj takmičara iz Crne Gore,
 ali i iz regiona, rekao je između ostalog predsjednik Opštine Pljevlja Igor Golubović.