Junajted izbjegao poraz u Madridu, Savić zaustavio Ronalda

2 godine pre 276 pregleda Izvor: cdm.me

Bez pobjednika u posljednja dva meča osmine finala Lige šampiona, pa će se od nule krenuti u revanšima, koji su na programu u Mančesteru i Amsterdamu.

Atletiko i Mančester junajted odigrali su 1:1 na “Vanda Metropolitano” stadionu.

Početnu inicijativu domaći su krunisali već u sedmom minutu, kada je poslije ubacivanja Lodija, glavom mrežu zatresao Žoao Feliks.

Kontrolisao je Atletiko utakmicu, iako je Junajted imao više loptu u nogama, pa su tako pred odlazak na odmor domaći bili na pragu da udvostruče vođstvo.

Opet je Lodi uputio loptu pred gol De Hee, a Vrsaljko je poslao u prečku.

U nastavku je Junajted bio bezopasan do 82. minuta kada je Bruno uposlio mladog Elangu, koji je savladao Oblaka za 1:1.

Posljednju priliku da Atletiku donese makar minimalnu prednost pred revanš imao je Grizman, ali je pogodio prečku.

Naš Stefan Savić odigrao je bez greške svih 90 minuta za Atletiko i nije dozvolio Kristijanu Ronaldu ni da zaprijeti Oblau.

Ajaks je vodio dva puta u Lisabonu, ali je Benfika uspjela da izbori 2:2.

Tadić je dao lijep gol za “kopljanike”, da bi potom na scenu stupio Ale.

Najprije je autogolom izjednačio, a tri minuta kasnije vratio prednost gostima.

Ipak, u nastavku je Benfika preko Jaremčuka izbjegla poraz pred svojim navijačima.

Na taj način prekinula je seriju pobjeda Ajaksa, koji je dobio sve mečeve u grupnoj fazi.

ATLETIKO M – MANČESTER J. 1:1