Korona odnijela još sedam života, 618 novih slučajeva

    2 meseca pre 1119 pregleda Izvor: ijzcg.me

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 2274 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 618 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica261
Nikšić70
Budva41
Berane40
Kotor38
Herceg Novi34
Bar31
Ulcinj21
Bijelo Polje18
Cetinje17
Tivat12
Pljevlja10
Danilovgrad8
Tuzi5
Kolašin4
Plužine3
Rožaje3
Mojkovac2

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 7 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata izCetinja, Herceg Novog, Berana, Podgorice (2), Plužina i Ulcinja, od kojih je najstariji imao 83 (1937 godište) a najmlađi 64 godine (1956 godište). Smrtne slučajeve su prijavile opšte bolnice u Beranama, Cetinju, Nikšiću (2) i Baru kao i Klinički centar Crne Gore (2). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 472 a od početka godine 481.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 430 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 11177.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 34454.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica5005868185
Bijelo Polje96196059
Nikšić845383547
Bar63071839
Budva53676311
Herceg Novi46148616
Kotor45156115
Berane380142339
Cetinje36059616
Pljevlja29383925
Tivat24335510
Mojkovac207798
Ulcinj20772632
Danilovgrad1604752
Rožaje88105830
Kolašin811224
Tuzi791724
Andrijevica482267
Plav4214411
Žabljak351426
Petnjica28531
Plužine23231
Šavnik940
Gusinje5404
UKUPNO1117722481472

Najnovije vijesti

Najčitanije

Pogledajte rezultate glasanje po opštinama

31. avgusta 2020. 13158 pregleda

Pljevaljska „vještica u magli“

20. decembra 2020. 8006 pregleda

Jesu li Pljevlja žrtvovan grad?

27. marta 2020. 7191 pregleda

Kupiću vodenicu i vratiti je crkvi

19. juna 2020. 6517 pregleda