Koronom zaražene još 584 osobe, preminulo petoro

    2 meseca pre 698 pregleda Izvor: ijzcg.me

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1844 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 584 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica234
Nikšić63
Herceg Novi46
Berane38
Kotor33
Tivat27
Budva26
Bar20
Pljevlja17
Ulcinj16
Rožaje14
Danilovgrad14
Cetinje10
Bijelo Polje9
Tuzi6
Mojkovac4
Plužine2
Andrijevica2
Žabljak2
Kolašin1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 5 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice (2), Nikšića, Berana i Herceg Novog od kojih je najstariji imao 86 (1934 godište) a najmlađi 47 godina (1973 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 495 a od početka godine 504.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 506 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 10708.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 35849.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica4576953193
Bijelo Polje100499559
Nikšić858403351
Budva61478111
Bar58381042
Kotor46858217
Herceg Novi45556517
Berane385148240
Cetinje34164317
Pljevlja30888526
Ulcinj20275633
Danilovgrad1745482
Mojkovac1541499
Tivat14649210
Rožaje111108630
Tuzi891814
Kolašin841234
Plav4014711
Andrijevica342457
Plužine24261
Petnjica23591
Žabljak201596
Šavnik1040
Gusinje5404
UKUPNO1070824322495

Najnovije vijesti

Najčitanije

Pogledajte rezultate glasanje po opštinama

31. avgusta 2020. 13156 pregleda

Pljevaljska „vještica u magli“

20. decembra 2020. 8005 pregleda

Jesu li Pljevlja žrtvovan grad?

27. marta 2020. 7190 pregleda

Kupiću vodenicu i vratiti je crkvi

19. juna 2020. 6517 pregleda