Krivokapić zaradio preko 2.000 eura, Miljanić ima veću platu od Sekulovića

    4 godine pre 817 pregleda Izvor: dan.co.me

Premijer Zdravko Krivokapić zaradio je u septembru 2, 099 eura, pokazuje spisak zarada javnih funkcionera koji se nalaze u Vladinim dokumentima, u koje je Portal Dana imao uvid.

Ministarka odbrane Olivera Injac primila je 2. 440 eura, ali bruto zarade. 

Državni sekretar u Ministarstvu unutrašnjih poslova Zoran Miljanić primio je veću platu od ministra Sergeja Sekulovića- 1857 eura. Ministar Sekulović zaradio je u avgustu 1.445 eura, dok je Rade Milošević, takođe državni sekretar u MUP-u, zaradio 1. 271 euro. 

Vicepremijer Dritan Abazović u septembru je primio 1. 551 eura plate, a glavni pregovarač za Evropsku uniju Zorka Kordić 1. 475 eura. Abazovićevi savjetnici Ana Rašović i Filip Adzić primaju 989 i 994 eura. 

Što se tiče Krivokapićevog kabineta, njegov savjetnik za medije Ananije Jovanović zaradio je 1. 240 eura, dok je pomoćnica generalnog sekretara Vlade Žana Praščević Milačić primila platu od 1.330 eura. 

Direktor Uprave policije Zoran Brđanin u avgustu je primio 1.302 eura, dok je v.d. pomoćnik direktora za Sektor policije posebne namjene Miloš Rakonjac primio platu od 1. 296 eura. 

Smijenjeni v.d. direktor Uprave za sport i mlade Vasilije Lalošević od januara do avgusta primao je platu od 1. 265 eura, a u septembru je zaradio 989 eura. 

U dokumentima piše da je zamjenik generalnog sekretara Vlade Nikola Kandić u septembru zaradio 1. 277 eura, dok savjetnica Krivokapića za manjiska prava Maida Gorčević zaradila 1. 246 eura.