KUP CRNE GORE U FUDBALU Budućnost se ispromašivala i slomila otpor Rudara, Iskra gazi i u Kupu

4 godine pre 696 pregleda Izvor: vijesti.me

Fudbaleri Budućnosti su stvarali i promašivali šanse protiv Rudara, umalo su bili kažnjeni eliminacijom u osmini finala, ali su na kraju ostvarili pobjedu na svom terenu 2:1.

„Plavi“, koje je sa klupe vodio Branko Brnović, nakon isteka suspenzije, do plasmana među osam najboljih došli su golom Stojiljkovića u 80. minutu.

Budućnost je povela pogotkom Perovića iz penala u desetom minutu, a gosti devet minuta kasnije promašili najstrožu kaznu – Dragojević je odbranio šut Janketića sa bijele tačke.

Od tada je domaćin bio mnogo bolji, ali izrazito neefikasan, pa je Vuković u 73. minutu kaznio sve promašaje rivala i doveo Rudar na korak od prolaska.

Ipak, Stojiljković je spriječio iznenađenje i donio fudbalski pravdu.

Iskra je sjajne rezultate u prvenstvu prenijela i na Kup – nadoknadila je poraz od Grblja 3:1 i pobjedom 4:1 stigla u četvrtfinale.

Plasman među osam lagano su ovjerili Sutjeska, Zeta i OFK Titograd.

Rezultati

Budućnost – Rudar 2:1 – prvi meč 0:0

Mihailo Perović 10. (penal), Dušan Stoiljković 80. – Marko Vuković 73.

Lovćen – Sutjeska 0:3 – 0:4

Bojan Božović 62, Dragan Grivić 64, Marko Ćetković 86.

Iskra – Grbalj 4:1 – 1:3

Miloš Zečević 12. (autogol), Nikola Karaklajić 37, Ognjen Obradović 65, Driton Camaj 84. – Miloš Zečević 23.

Zeta – Ibar 3:0 – 0:0

Lazar Mučalica 20. (autogol), Lazar Lambulić 32, Aleks Jamoa 77.

Drezga – Petrovac – 0:2

OFK Titograd – Bokelj 2:1 – 2:1

Jovan Nikolić 71, Marko Miličković 90+2. – Igor Poček 90+4.

Plasman u četvrtfinale izborili su Podgorica i Jedinstvo.

Podgorica je bez borbe prošla među osam najboljih, jer je Petnjica odustala od takmičenja.

Jedinstvo je bilo slobodno u osmini finala.