Lavice bolje od Španjolki na startu EP!

2 godine pre 242 pregleda Izvor: Dan

Rukometašice Crne Gore savladale su Španiju 30:23 u „Morači“ u 1. kolu grupe D Evropskog šampionata.

Izabranice Bojane Popović odigrale su odličan meč u sjajnoj atmosferi u Podgorici i zasluženo došle do trijumfa.

Odlično su „Lavice“ započele susret u „Morači“ prije svega zbog sjajne podrške koja je dolazila sa tribina i nakon nekoliko minuta imale sjajnih 6:1.

Španjolke su u jednom momentu prilazile na minus dva 11:9, ali je Crna Gora na poluvremenu vodila 12:9 i nijednom u prvih 30 minuta nije bilo ozbiljnije ugroženo vođstvo naše selekcije.

Odlično je naša reprezentacija započela i drugo poluvrijeme i odmah podigla razliku.

Nije gostujuća selekcija uspijevala da ugrozi naše vođstvo ni u jednom momentu, „Lavice“ su igrale sjajno nošene odličnom podrškom sa tribina i na kraju došple do ubjedljive i sigurne pobjede.Inače, ovo je bio prvi trijumf nad Španjolkama još od 2012. godine.

Najefikasnije u našoj selekciji bile su Jovanka Radičević i Đurđina Jauković sa po pet golova.

Kod Španjolki se istakla Aleksandrina Barbosa sa pet golova.

Za igračicu utakmice proglašena je naša golmanka Marina Rajčić.