Lavovi nadigrali Makedonce, protiv Slovenije meč odluke za drugu fazu

2 godine pre 292 pregleda Izvor: cdm.me

Prva, ali velika pobjeda naših rukometaša na Evropskom prvenstvu – “lavovi” su savladali Sjevernu Makedoniju 28:24 u drugom meču grupne faze i u posljednjem kolu protiv Slovenije igraće meč odluke za plasman u drugu fazu.

Vodili su naši momci tokom cijele utakmice. Od startnih 4:0 na krilima Miloša Vujovića, preko 9:4 nakon minijatura Boža Anđelića, a nije oslabljenu selekciju Crne Gore pokolebao ni povratak Makedonaca, koji su do poluvremena smanjili 17:16.

Uvodnih nekoliko minuta nastavka donijeli su izjednačenu borbu, sa malo golova, da bi se potom uz Ševaljevića probudio i fenomenalni golman Nebojša Simić, koji je “skinuo” seriju zicera, naročito Kuzmanovskom, koji je bio kao hipnotisan pred našim čuvarom mreže.

Meč odluke za plasman u drugu fazu “lavovi” će igrati u ponedjeljak od 18 sati protiv Slovenije.