Lavovi u velikom stilu izborili plasman na EURO

3 godine pre 434 pregleda Izvor: cdm.me

Rukometaši Crne Gore igraće na šampionatu Evrope koje se naredne godine održava u Madjarskoj i Slovačkoj!

“Lavovi” su u posljednjem kvalifikacionom meču u Bemaks areni savladali selekciju Rumunije 23:19.

Prvo poluvrijeme obilježile su greške obje selekcije. Naš nacionalni tim je u dva navrata imao dva gola prednosti, ali je na polovini susreta rezultat bio poravnat (9:9).

Crnogorci su sjajno započeli nastavak susreta i sa četiri vezana gola stekli ubjedljivu prednost.

Rumunija je u četiri navrata prilazila na “minus dva”, ali pitanje pobjednika nije se dovodilo u pitanje.

Meč je i definitvno riješen u 57. minutu kada je Mirko Radivić pogodio za 22:17.

Najefikasniji u našoj reprezentaciji sa po pet pogodaka bili su Branko Vujović i Marko Lasica.

Odličnu partiju pružio je i golman Nebojša Simić sa 13 odbrana.