LE: Roma slavila, Juventus do remija u nadoknadi

12 meseci pre 450 pregleda Izvor: kurir.rs

Odigrane su prve utakmice polufinala Lige Evrope.

Roma je na svom terenu savladala Bajer Leverkuzen sa 1:0. Pobjedonosni gol za Romu postigao je Bove u 63. minutu.

U Torinu su Juventus i Sevilja igrali neriješeno, 1:1. Sevilja je povela golom El Nezirija u 26. minutu. Izjednačio je Gati u poslednjim sekundama meča.

Odigrani su i polufinalni mečevi u Ligi konferencija.

Vest Hem je na svom terenu savladao AZ Alkmar sa 2:1. Alkmar je poveo preko Rajndersa u 42.minutu. Izjednačio je Behrama sa penala u 67. minutu, a potpuni preokret i pobjedu domaćinu donio je Antonio u 76. minutu.

U drugoj utakmici Fiorentina je poražena od Bazela rezultatom 1:2. Fiorentina je povela golom Kabralau 25. minutu, a potpuni preokret viđen je u drugom poluvremenu. Izjednačenje gostima doneo je Dijuf u 71. minutu, a veliku pobjedu Amdouni golom u sudijskoj nadoknadi.