LIGA ŠAMPIONA za rukometašice: „Plave“ UBJEDLJIVE protiv Bitighajma

4 godine pre 521 pregleda Izvor: kolektiv.me

Rukometašice Budućnosti u velikom stilu zaključile su prvu fazu takmičenja u Ligi šampiona.

“Plave” su u SC Morača nadigrale ekipu Bitighajma 34:28 i takmičenje u grupi C okončale na drugoj poziciji sa četiri pobjede i dva poraza.

Izabranice Dragana Adžića rutinski su slavile protiv njemačkog prvaka – Podgoričanke su na poluvremenu imale četiri gola prednosti (18:14), a u 52. minutu i maksimalnih +10 (31:21).

Trener Budućnosti je potom dao šansu najmlađim igračicama, što je Bitighajm iskoristio da ublaži poraz.

Jovanka Radičević je ponovo bila najefikasnija sa osam pogodaka, šest je dodala Tatjana Brnović.

U drugom susretu ove grupe, Brest je slavio protiv Valčee 26:23, pa Francuskinje u Glavnu rundu prenose osam bodova, Budućnost četiri, a predstavnik Rumunije nijedan.

Glavna runda Lige šampiona kreće 28. januara iduće godine, a tamo će se Budućnost namjeriti na Đer, Krim i najvjerovatnije Savehof.