Loše izdanje Rudara protiv Iskre

2 godine pre 418 pregleda Izvor: fkrudarpljevlja.me

Rudar : Iskra 0:3

Stadion pod Golubinjom. Gledalaca oko 250. Sudija: Miloš Savović (Podgorica). Pomoćnici: Goran Šućur i Marko Gojković ( oba iz Nikšića). Strijelci: Sekulić u 5Da Silva u 49. i Perović u 60. minutu za Iskru. Žuti kartoni: M. Golubović (Rudar) i Pešukić (Iskra)

RUDAR: Agović, Prenkočević, Matsui, M.Golubović, Gašević, Banović, Krneta (od 46. Popović), Živković (od 80. S.Golubović), Striković, (od 65. A. Golubović), Čavor, Bojović.

ISKRA: Kordić, Tučević, Da Silva (od 63. Kojašević), Šahman, Pavlović (od 63. Najdenov), Pešukić, Perović (od 63. Šo) Pavličević (od 80. Obradović), Bakrač, Sekulić ( od  80. Vuković)

Rudar je na startu nastavka takmičenje u prvoj Crnogorskoj fudbalskoj ligi, poražen na svom terenu od ekipe Iskre, 0:3.

Gosti su zasluženo odnijeli bodove iz Pljevalja. Od početka meča bilo vidljivo da je Iskra u ovom trenutku kvalitetniji tim što je na kraju pokazao i krajnji rezultat. Sa druge strane dvije greške u uvodnim minutima prvog i drugog poluvremena skupo su koštale Rudar koji je mora biti mnogo borbeniji i smjelili u napadu. Inače utakmica se igrala po teškom neravnom i raskvašenom terenu.

Iskra je povela već u petom minutu. Sa dvadesetak metara šutirao je Petar PavličevićJasmin Agović odbranio njegov šut, ali lopta se odbila do Balše Sekulića koji je preciznim šutem savladao  čuvara mreže domaćih.

Rudar je mogao do izjednačenja u 17. minutu kada je Vuk Striković, nakon kornera, sa pet metara šutirao glavom, ali pravo u Marka Kordića. U 20. minutu, opet poslije kornera šutirao je Martin Prenkočević, ali odbrana gostuju izborila njegov šut sa linije šesnaesterca. U 38. minutu glavom je sa sedam metara šutirao Ivan Bojović, ali preko gola. Do kraja poluvremena Pljevljaci su imali više loptu u nogama, ali su fudbaleri Iskre znalački zatvorili prilaze golu i brzom transformacijom dolazili do šesnaesterca Rudara.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Iskra je duplirana prednost. Pavličević je sa desne strane ubacio loptu po zemlji, Da Saliva kao na treningu sa pet metara usamljen savladao Agovića. U 55. minutu Rudar je mogao da smanji prednost Iskre, sa 20 metara dobro je šutirao Dušan Živković  ali je Kordić paradom sačuvao svoj gol i to je bilo sve od Rudara na ovom meču.

U 60. minutu Mihailo Perović bio je u duelu sa Balšom Banovićen  štoper Rudara je pao, a napadač Iskre lagano savlada Agovića. Nakon ovog gola stekao se utisak da su fudbaleri Rudara jedva čekali kraj meča  a fudbaleri Iskre zadovoljni visokom prednošću nisu mnogo forsirali.