Lukaku junak Intera, remi Lajpciga i Sitija

1 godina pre 243 pregleda Izvor: CdM

Pobjeda Intera nad Portom 1:0 i remi Lajpciga i Mančester sitija 1:1, u posljednja dva meča osmine finala Lige šampiona.

Utakmicu na “Meaci” odlučio je Romelu Lukaku u 86. minutu.

Ušao je pola sata prije kraja i iskoristio priliku u završnici.

Centrirao je prethodno Barela, a Belgijanac najprije pogodio stativu, a potom odbitak spakovao u mrežu.

Imao je Inter nekoliko dobrih šansi u prvom dijelu, a najbolju je propustio Lautaro, kada je prebacio gol glavom.

Mogli su i gosti do vođstva, ali je fenomenalno reagovao Onana nakon udarca Sanusija.

Možda i ključni trenutak meča bilo je isključenje Otavija zbog dva žuta kartona u 78. minutu, što je Inter znao da iskoristi i pobijedi.

Uspavanku u Lajpcigu prekinuo je Rijad Marez u 37. minutu, kada je iskoristio kiks odbrane domaćih za vođstvo Sitija.

Iako su “građani” i nakon toga bili bolji rival, Lajpcig je ostao neporažen.

Poslije ubacivanja Halstenberga, odlično je skočio Joško Gvardiol i postavio konačnih 1:1.