Maroko za istoriju, Španci eliminisani

1 godina pre 261 pregleda Izvor: DAN

Fudbaleri Maroka plasirali su se u četvrtfinale Svjetskog šampionata u Kataru.

Marokanci su večeras nakon boljeg izvođenja penala izbacili Španiju, 3:0. Rezultat u regularnom toku i nakon produžetaka bio je 0:0.

Ujedno, ovo je najveći uspjeh marokanskog fudbala ikada jer su se prvi put našli u četvrtfinalu Mundijala!

Jako tvrd meč vidjeli smo u oba poluvremena. Španci su držali posjedn u prvom poluvremenu, a najbolju priliku ima je Marko Asensio u 27. minutu.

Marokanci su najbliži golu bili u 42. minutu  kada je Najefd Ager zaprijetio glavom, ali je lopta otišla iznad gola.

Slična igra viđena je i u nastavku. Španci su držali loptu, Marokanci prijetili iz kontri, ali onih pravih, izglednih prilika, nije bilo sve do 95. minuta kada je Dani Olmo šutirao iz slobodnjaka, a Bono odlično intervenisao.

Rezultatom 0:0 ušlo se u produžetke.

Veliku priliku u produžecima imao je Maroko i to u prvom. Igrao se 104. minut kada je napadač Šedira šutirao, ali odlično odbranio Unaj Simon.

Maroko je mopgao da kapitulira u 122. minutu, ali ih je sačuvala stativa nakon šuta Sarabije, pa su se posle toga izvodili jedanaesterci.

U penal ruletu mnogo su bolji bili Marokanci koji su pogodili tri penala, a jedan promašili. Sa druge strane, Španija je tri puta bila neuspješna.