Mbape utišao Dance

1 godina pre 230 pregleda Izvor: DAN

Fudbaleri Francuske savladali su Dansku sa 2:1 meču 2. kola grupe D Svjetskog šampionata.

Ovom pobjedom, drugom u grupi, Francuzi su izvjesno obezbijedili osminu finala. „Trikolori“ su na startu šampionata nadigrali Australiju 4:1.

U prvom poluvremenu Francuska je bila dominantnija i imala nekoliko jako dobrih prilika. Najbolje su propuštali Edrijen Rabio u 21, Antoan Gizman u 33. i Usman Dembele u 43. minutu.

U drugom poluvremenu Francuzi su otključali dansku bravu u 61. minutu kada je nakon sjajnog duplog pasa sa Teom Ernandezom pogodio Kilijan Mbape.

Na izjednačenje Danaca čekalo se tačno sedam minuta, a onda je Andreas Kristensen glavom zakucao jednu loptu u mrežu i poravnao na 1:1.

Imala je Danska veliku priliku nakon toga, ali Damsgard zaustavljen od strane Ljorisa.

Ipak, Francuska je do cijelog polijena došla zahvaljujući novom golu sjajnog Kilijana Mbapea koji je pogodio u 86. minutu posle vrlo dobrog centaršuta Antoana Grizmana.

Francuzi sada imaju maksimalnih šest bodova, Australija tri, a Danska i Tunis po jedan.

U poslednjem kolu Danska će igrati sa Australijom, a Francuska sa Tunisom.