Milan razbijen u Londonu, PSŽ-u bod u Lisabonu, pet golova Sitija

1 godina pre 235 pregleda Izvor: cdm.me

Derbi večeri u Ligi šampiona protekao je u znaku Čelsija koji je ubjedljivo pobijedio Milan sa 3:0. Snagu Mančester sitija osjetio je Kopenhagen, dok je Pari Sen Žermen u Lisabonu remizirao 1:1.

Londonski “plavci” su od starta krenuli ofanzivno ka golu prvaka Italije.

Odolijevali su “rosoneri”, nekoliko udaraca odbranio je Tatarušanu, ali ne i Fofane, koji je u gužvi pred golom Milana bio najprisebniji.

Pred kraj prvog dijela veliku šansu propustio je Rade Krunić da izjednači, da bi u nastavku opet domaći dominirali.

Ris Džejms je istakao najprije asistencijom za Pjera Emerika Obamejanga, a potom se upisao u strijelce nakon pasa Rahima Sterlinga.

PSŽ je vodio u Lisabonu efektnim golom Lea Mesija, ali je pred odlazak na odmor Danilo zatresao sopstvenu mrežu, pa su oba tima ostala neporažena i sa sedam bodova na vrhu tabele u grupi.

Siti se poigravao sa Kopenhagenom, slavio je sa 5:0, a prva dva pogotka dao je Erling Haland, koji je na poluvremenu zamijenjen.

Real je sa dva brza gola Rodriga i Vinisijusa poveo protiv Šahtjora, smanjio je Zubkov pred odmor, a rezultat se do kraja nije mijenjao.

Uz dva pogotka Adrijana Rabio i jedan Dušana Vlahovića Juventus je savladao Makabi 3:1 i osvojio prve bodove u Ligi šampiona ove sezone.