Na kraju – očekivano: Posljednju kartu za četvrtfinale prigrabila Grčka

    3 meseca pre 407 pregleda Izvor: portalanalitika.me

Spisak četvrtfinalista Eurobasketa večeras je kompletiran – posljednja ekipa koja je osigurala nastup u toj fazi turnira je Grčka.

U završnom susretu osmine finala, Grčka je eliminisala Izrael, a na kraju je bilo 84:79 (28:22, 22:19, 17:18, 17:20).

Grci su dobro otvorili meč i nametnuli tempo od početka. Tokom prvog dijela bili su nezadrživi u napadu, pa je pri odlasku na odmor bilo 50:41.

Izraelci su imali priključak, a očuvali su ga i tokom cjelokupne treće četvrtine (67:58).

Ipak, na startu završnog kvartala, Grčka je stigla do dvocifrene prednosti, u potpunosti je kontrolisala dešavanja na parketu i postalo je očigledno kako će njihovi suparnici teško izbjeći oproštaj od Eurobasketa. 

Ipak, priprijetio je Izrael u samom finišu – pola minuta prije kraja, pogotkom Zusmana prišli su na 82:76, ali bilo je to sve.

Utakmicu je obilježio, naravno – Janis Adetokumbo. Postigao je 37 poena. Na drugoj strani, Ginat je dodao 15 poena.

Selekciju Grčke u četvrtfinalu čeka duel protiv Litvanije.