Nadali smo se Eurobasketu, a doživjeli težak poraz: Za Crnu Goru EP sada u magli!

3 godine pre 486 pregleda Izvor: fosmedia.me

Košarkaši Crne Gore poraženi su od Velike Britanije 59:74 u četvrtom kolu kvalifikacija za Eurobasket na turniru u francuskom gradu Po.

Izabranici Boška Radovića propustili su veliku priliku da se pobjedom plasiraju na kontinentalni šampionat i sada se situacija u grupi jako zakomplikovala pred posljednja dva kola kvalifikacija.

Samo na početku prvog perioda Crna Gora je imala prednost kada smo vodili 12:7, a nakon toga Britanci su zaigrali mnogo bolje i prvi period dobili rezultatom 28:19.

U finišu drugog perioda uspjela je Crna Gora da zaigra bolje, da se približi rivalu, pa su naši košarkaši na poluvremenu imali samo minus tri – 37:40.

Crna Gora je jako loše odigrala treću četvrtinu, Britanci su u jednom momentu otišli i na plus 13, a pred odlučujući period imali smo minus devet – 46:55.

Ništa se nije promijenilo ni u posljednjem kvartalu, opet su Britanci bili znatno bolji, naša selekcija se mučila i u napadu i u odbrani, pa je poraz na kraju bio neminovan.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Marko Simonović sa 14 poena, Nemanja Đurišić je dodao 11, a Džastin Kobs devet.

Kod Britanije se istakao odlični Gabrijel Olaseni sa 28 poena, a Majls Heson je dodao 15.

Sada i Crna Gora i Britaniju imaju skor od po dvije pobjede i dva poraza, pa će prozor u februaru odlučivati o putnicima na Eurobasket.