Nadalu blokbaster sa Đokovićem za 10. rimsku krunu

3 godine pre 352 pregleda Izvor: cdm.me

Rafael Nadal je poslije još jedne epske borbe pobijedio Novaka Đokovića u finalu Mastersa u Rimu i osvojio 10. titulu u glavnom gradu Italije.

Španac je slavio u tri seta sa 6:4, 1:6, 6:3 i savladao najboljeg igrača svijeta.

Đoković je bolje počeo meč, uz brejk poveo 2:0, ali se Nadal odmah vratio, da bi ključni brejk napravio kod rezultata 5:5, nakon čega je odservirao za set.

Srpski igrač dominirao je u drugoj dionici i sa 6:1 zasluženo izjednačio.

U odlučujućem setu Đoković nije imao sreće kod jedne brejke lopte kod rezultata 2:2, da bi Nadal u sljedećem gemu oduzeo servis rivalu sa nulom i prelomio meč.

Forhend je bio ključni udarac kod tenisera sa Majorke i donio mu je većinu ključnih poena.

Poslije ove titule Nadala Španac i Srbin izjednačeni su po broju Masters titula, obojica imaju po 36.