Najviše snijega jutros u Beranama, Žabljaku i Pljevljima

    4 sedmice pre 1136 pregleda Izvor: PV Informer

U Crnoj Gori jutros prema podacima Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju Crne Gore najviše snijega ima u Beranama,Žabljaku i Pljevljima.

U Kolašinu je jutros u šest sati izmjereno 35 cm snijega, Žabljaku 24 cm,a u Pljevljima 19 cm snijega.

Visina sniježnog pokrivača u Kolašinu i Šavniku iznosi 13 cm, Rožajama 12 cm, Gusinju 8 cm i Plužinama 6 cm.

Kad je u pitanju kvalitet vazduha, on je konačno u granicama dozvoljenih vrijednosti i građani Pljevalja danas mogu da udišu čist vazduh punim plućima.

Takođe i sa mobilne stanice koja se nalazi na platou pored hotela Pljevlja su danas u 12 časova podaci u skladu sa odobrenim zakonskim vrijednostima.

Foto: Privatna arhiva-

Prognoza vremena:

Četvrtak, 08.01.2026.

Još tokom jutra ili prijepodneva mjestimično sa padavinama, snijeg i susnježica, a u nižim predjelima na jugu kiša. U drugom dijelu dana postepeno razvedravanje. Vjetar povremeno umjeren do jak, sjevernih smjerova. Najviša dnevna temperatura vazduha od -7 do 11 stepeni.