Nemoć Rudara – Mujeci golčinom lansirao Jezero u Pljevljima

3 godine pre 488 pregleda Izvor: vijesti.me

Jezero se vratilo pobjedama, nakon tri vezana poraza (računajući i Kup) i to trijumfom na stadionu koji je do sada osvojila samo Budućnost – 1:0 protiv Rudara u Pljevljima.

Pod Golubinjom je viđena totalna nemoć domaćih fudbalera, koji su samo u prvih pola sata opasno prijetili golu Jezera.

Gosti su tada počeli da stvaraju šanse – dvije dobre imali su iz prekida, kada je Pavlović glavom pucao tik pored gola a Matanović pogodio stativu, dok je odličan udarac Mujecija završio pored stative.

Bila je to najava vodećeg i, ispostavilo se, odlučujućeg gola – Albanac Nduje Mujeci, koji je ljetos došao u Plav iz makedonske Akademije Pandev, fantastično je sa 20-ak metara iskosa sa lijeve strane plasirao loptu, u same raklje gola Helića. Igrao se 33. minut.

Najveću šansu za Rudar da izjednači propustio je Japanac Macui u samom finišu prvog dijela.

Domaći fudbaleri, koji su u prošlom meču na svom terenu napunili mrežu Iskre (4:0) nisu mogli ozbiljnije da zaprijete Plavljanima u nastavku – napadali su stihijski i nepovezano.

Ekipa Milije Savovića organizovano se branila, a mogla je i do drugog gola u finišu kada je štoper Rudara Kartal intervenisao na gol-liniji.

Osam minuta prije kraja drugi žuti karton dobio je domaći vezista Talović, i bilo je jasno da bodovi idu u Plav, iako je dobar pokušaj za domaće u finišu imao Vujović

U nadoknadi vremena Jezero je imalo još jednu veliku priliku, Vučićević je nakon kontranapada pogodio prečku.

Ovo je druga pobjeda Jezera u gostima ove sezone, ukupno četvrta u 10 kola.

Rudar je ostao u opasnoj zoni – sedam poraza, uz tri pobjede do sada.