Niko nikada kao Đoković, pokorio Pariz za istoriju

11 meseci pre 1211 pregleda Izvor: PV Informer

Srpski teniser Novak Đoković osvojio je novu titulu na Rolan Garosu, nakon što je u finalu savladao Norvežanina Kaspera Ruda sa 3:0 ( po setovima 7:6, 6:3 i 7:5). Tako je postao teniser sa najviše osvojenih grend slem titula u istoriji- čak 23.

Ovo je Đokoviću treća titula u Parizu, nakon 2016. i 2021. godine. Time je postao i jedini teniser u istoriji koji je po tri puta osvajao svaku od grend slem titula.

Đoković je u prvih šest mečeva na turniru izgubio samo dva seta i to u četvrtfinalu i polufinalu.

Najveća borba u današnjem finalu viđena je u prvom setu koji je trajao 81 minut, a koji je Đoković dobio nakon taj brejka u kome je protivniku dozvolio samo jedan poen (7:6).

U drugom setu Rud je psihički pao, a Novak nastavio sa igrom iz taj brejka. Uzeo je brejk u drugom gemu, i rutinski čuvajući servis osvojio set, 6:3.

U trećem setu viđena je izjednačena igra. Oba tenisera su osvajala gemove na svoj servis do rezultata 5:5. Tada je Đoković pokazao svu klasu i nevjerovatnu psihičku stabilnost i oduzeo servis i gem Rudu bez izgubljenog poena, a zatim na svoj servis rutinski stigao do 23. titule na grend slemovima, treće u Parizu.

Srpski teniser će od ponedjeljka povratiti i prvo mjesto na ATP listi, gdje takođe drži rekord po broju uzastopnih sedmica provedenih na vrhu – 378.