Njemačka osvojila bronzu na Eurobasketu

2 godine pre 247 pregleda Izvor: DAN

Košarkaši Njemačke osvojili su bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu.

Njemačka je večeras u borbi za treću poziciju na Eurobasketu savladala Poljsku u Berlinu sa 82:69.

Njemci su bili bolje napadački raspoloženi u prvoj četvrtini koju su dobili rezultatom 19:14.

Uspjeli su Poljaci da u jednom momentu spuste na 21:20 u drugom periodu, ali se Njemačka brzo konsolidovala, došla do boljeg šuta i na poluvremenu vodila 36:23.

Jako dobro us Poljaci odigrali treću četvrtinu, uspjeli da značajno spuste zaostatak, pa su Njemci imali samo plusd pet pred odlučujući period 54:49.

Jako dobro su Poljaci započeli i poslednji kvartal i uspjeli da stignu do 59:59. Ipak, dalekometna paljba Njemaca proradila je u samom finišu, pa su se na kraju „Panceri“ radovali bronzi.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bio je Denis Šruder sa 26 poena, dok je Jens Fojtman dodao 14.

Kod Poljaka se istakao Mihal Sokolovski sa 18 poena.

Finale se igra od 20 sati i 30 minuta, a sastaju se Francuska i Španija.