Njemci se izvukli u finišu, Ronaldo i Benzema obilježili derbi u Budimpešti

3 godine pre 344 pregleda Izvor: antenam.net

Nevjerovatna drama za prolaz, veća nego što je bilo ko očekivao uoči samog starta turnira, viđena je u grupi F Evropskog prvenstva.

Favorizovana Njemačka je bila na ivici da bude eliminisana od strane hrabre Mađarske, ali je gol Gorecke za konačnih 2:2 u Minhenu omogućio “pancerima” da sa druge pozicije prođu u osminu finala.

Prvo mjesto pripalo je Francuzima, koji su večeras identičnim rezultatom remizirali sa Portugalom.

Mađarska je žestoko namučila Njemce, golom Salaja otvoren je susret na Alijanc areni, a taj rezultat bio je na snazi do 66. minuta kada je poravnao Haverc.

Odmah je Mađarska vratila vođstvo preko Šafera, a onda je pomenuti Gorecka izrastao u heroja nacije pogodivši šest minuta prije kraja meča.

Istovremeno je i u Budimpešti bilo jako zanimljivo, a derbi giganata obilježili su nekadašnji klupski saigrači – Kristijano Ronaldo i Karim Benzema.

Čak tri penala dosudio je Lahoz, dva u korist branioca titule – Ronaldo je u oba navrata prevario Ljorisa, a na drugoj strani bio je precizan i Benzema.