Novih 320 slučajeva korone, u Podgorici čak 200, preminule četiri osobe

    1 mesec pre 775 pregleda Izvor: cdm.me

Laboratorije Instituta za javno zdravlje i druge laboratorije u državi koje se bave PCR dijagnostikom su od posljednjeg presjeka završile PCR analizu 982 uzoraka na novi koronavirus, među kojima je ukupno registrovano 320 novopozitivna slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2 i to iz sljedećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica200
Bar37
Nikšić22
Budva16
Ulcinj13
Kotor7
Berane6
Cetinje5
Bijelo Polje5
Pljevlja4
Herceg Novi2
Danilovgrad1
Žabljak1
Plužine1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu su prijavljena četri smrtna ishoda povezana sa COVID19 infekcijom i to kod pacijenata iz Cetinja, Bijelog Polja, Bara i Ulcinja, rođenih 1938 (2), 1964 i 1934 godine a prijave smrti su dostavili Klinički centar Crne Gore, OB Bar (2) i OB Bijelo Polje.

Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 285, a od početka godine 294.

U posljednja 24 sata prijavljen je oporavak kod 215 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve, kao i broj oporavljenih u protekla 24 časa, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 3830.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim koronavirusom je 18066.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka juna po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica1774458443
Bijelo Polje33072936
Nikšić306266335
Bar25743317
Budva1544592
Berane152107927
Pljevlja14560221
Ulcinj14131418
Cetinje1303369
Kotor1273828
Kolašin64632
Žabljak52725
Danilovgrad451842
Mojkovac35453
Rožaje3388623
Plav2310810
Tivat201395
Tuzi161124
Herceg Novi131817
Petnjica5281
Gusinje4334
Plužine3210
Šavnik130
Andrijevica01713
UKUPNO383013627285

Najnovije vijesti

Gorivo skuplje od utorka

05.12.2020 09:14

Najčitanije

Jesu li Pljevlja žrtvovan grad?

27.03.2020 6981 pregleda