Novozaraženih 574, preminulo pet covid pacijenata

    5 dana pre 846 pregleda Izvor: ijzcg.me

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1821 uzorak na novi koronavirus među kojima su ukupno registrovana 574 novopozitivna slučaja infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica212
Nikšić68
Herceg Novi68
Bar51
Kotor27
Budva26
Bijelo Polje22
Pljevlja21
Ulcinj21
Tivat20
Berane10
Cetinje6
Mojkovac5
Kolašin5
Petnjica5
Tuzi3
Danilovgrad2
Žabljak1
Rožaje1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 5 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Nikšića, Bijelog Polja, Cetinja, Kotora i Budve, od kojih je najstariji imao 75 (1945 godište) a najmlađi 39 godina (1981 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 425 a od početka godine 434.

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod 222 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 11090.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 30653.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka juna po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica5443685876
Bijelo Polje87582557
Nikšić795336942
Bar53958035
Budva4566689
Herceg Novi44532314
Cetinje38948114
Kotor36650312
Berane325131937
Pljevlja26575624
Ulcinj24757829
Mojkovac194645
Danilovgrad1593502
Tivat14933210
Rožaje10899924
Kolašin106854
Tuzi751344
Andrijevica372165
Petnjica35381
Plav3413511
Žabljak261376
Plužine12210
Šavnik730
Gusinje3404
UKUPNO1109018814425

Najnovije vijesti

Najčitanije

Jesu li Pljevlja žrtvovan grad?

27.03.2020 6944 pregleda