Nula u Zaprešiću, „sokoli“ preuzeli 1. mjesto

3 godine pre 447 pregleda Izvor: rtcg.me

Fudbaleri Crne Gore igrali su bez golova sa Azerbejdžanom u Zaprešiću, u petom kolu C grupe Lige nacija. „Sokolima“ je i bod bio dovoljan da preuzmu prvo mjesto, pošto je Luksemburg izgubio od Kipra u gostima 2:1. Ukoliko u utorak protiv Kipra ostvari pobjedu, naša selekcija će izboriti plasman u Ligu B.

Crnogorska selekcija odigrala je još jedan loš meč, u većem dijelu drugog poluvremena bila je u podređenom položaju, bez ideje da se oslobodi pritiska rivala.

Najbolju priliku za crnogorsku selekciju imao je Stevan Jovetić u 14. minutu, ali je njegov udarac sa ivice šesnaesterca azerbejdžanski golman Šahrudin Mahamadalijev efektno odbranio i izbacio u korner.

Nedugo zatim, uzvratio je Mahir Emreli, ali je njegov udarac glavom Milan Mijatović odbranio.

Jovetić je bio u šansi i u 40. minutu, ali je šutirao pored gola. Crna Gora je u finišu prvog dijela ostala bez igrača manje, nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Igor Ivanović.

U drugom dijelu po jedna šansa na obje strane. Jovetićev pokušaj loba sa više od 30 metara u 67. minutu završio je na gornjoj strani prečke.

Na drugoj strani, Mijatović je u 83. minutu odlično intervenisao i spriječio Kajala Nadžakova da Azerbejdžan dovede u vođstvo, pa je ostalo 0:0.

Luksemburg je u Nikoziji poveo u 5. minutu autogolom  Kusulasa.

Preokret je režirao dvostruki strijelac Kastanjos, a domaćinu je posao bio olakšan, jer je od 33. minuta imao igrača više, zbog isključenja Selimovića.