Očevici požara: Obučeni u crnu odjeću, jedan pomjerio zapaljeno auto, drugi navodio gdje da stane

    7 meseci pre 2063 pregleda Izvor: pobjeda.me

Nakon što je prije dvije noći oko sat iza ponoći u Pljevljima gorio automobil Komunalne policije parkiran u Ulici III Sandžačke brigade, stanari koji su bili očevici požara, dali su izjave u stanici Odjeljenja bezbjednosti Pljevlja.

Stanarka zgrade D.V. vidjela je dva lica obučena u crnu odjeću.

– Jedno vozi i pomjera zapaljen auto, a drugo koje navodi vozilo gdje treba da stane. Nakon određenog vremena su pobjegli od vatrene stihije koja je zahvatila haubu, blatobran i prednji lijevi točak automobila. Neko je zapalio auto, ušao u tako zapaljen auto, startovao ga i primakao uz drugo auto komunalne policije da bi i ono izgorelo – kazala je D.V.

U Odjeljenju bezbjednosti Pljevlja, izjave, osim stanarke D.V., dao je i očevidac R.P. koji je nakon poziva komšinice da gori automobil pozvao vatrogasce i tako spriječio da se vatra proširi i na ostale automobile.

-Sreća pa je komšinica u prizemlju vidjela vatru kroz prozor i pozvala me pa sam odmah javio vatrogasnoj koja je uspjela da spriječi da se požar proširi – naveo je on.

Nakon što je vatrogasna služba lokalizovala požar na automobilu, policija je obezbjedila lice mjesta do dolaska forenzičke ekipe iz Podgorice, koja je izuzela tragove krivičnog djela sa lica mjesta juče oko 12.30 sati.