Od kovida umrlo još šest osoba, potvrđeno 535 novih slučajeva

    2 meseca pre 1037 pregleda Izvor: ijzcg.me

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1845 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 535 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica227
Nikšić75
Herceg Novi44
Berane35
Bar24
Bijelo Polje23
Kotor21
Budva15
Tivat15
Cetinje14
Rožaje10
Tuzi8
Pljevlja7
Danilovgrad6
Mojkovac5
Plužine3
Andrijevica1
Kolašin1
Petnjica1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 6 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Bara(2), Podgorice, Herceg Novog, Mojkovca i Bijelog Polja od kojih je najstariji imao 85 (1935 godište) a najmlađi 52 godina (1968 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 513 a od početka godine 522.

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod 548 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 10531.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 37467.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica43751030896
Bijelo Polje1047104161
Nikšić866424953
Budva65181312
Bar52697245
Kotor51060117
Herceg Novi45068018
Berane408152441
Cetinje31670217
Pljevlja28294826
Ulcinj21576033
Mojkovac15717410
Danilovgrad1506083
Rožaje132110332
Tivat10956410
Tuzi972034
Kolašin821334
Plav3715011
Andrijevica322528
Plužine31261
Petnjica23661
Žabljak221736
Šavnik890
Gusinje5404
UKUPNO1053126099513

Najnovije vijesti

Najčitanije

Pogledajte rezultate glasanje po opštinama

31. avgusta 2020. 13607 pregleda

Pljevaljska „vještica u magli“

20. decembra 2020. 8042 pregleda

Jesu li Pljevlja žrtvovan grad?

27. marta 2020. 7217 pregleda

Pljevlja u doba Korone 19.03.2020. (VIDEO)

19. januara 2021. 6774 pregleda

Na Jabuci “pali” šverceri narkotika

15. jula 2019. 6549 pregleda
%d bloggers like this: