Odlični rezultati mladih karatista Potoka

1 godina pre 418 pregleda Izvor: PV Informer

U doba pandemije izazvane virusom corona 19 takmičari Karate kluba “POTOCI” su učestvovali na 3 E-takmičenja u kategoriji svjetske serije u mjesecu avgustu, na kojima su postigli odlične rezultate.

Na ADIDAS KARATE WORLD OPEN SERIES E-TOURNAMENT 2020 #3 – KATA AND KUMITE – RANKED EVENT osvojene su 3 medalje, 1 zlatna i 2 srebrne:

1.mj. Neda Beljkaš U12, pojedivši takmičarku iz Indije, Rumunije i Islanda

2.mj. Dušan Borović U10, pobijedio je takmičara iz Rusije, Ekvadora i Latvije, a finale izgubio od takmičara iz Portorika

2.mj. Luka Klačar  U12, pobijedio je takmičara iz Egipta, Irske I Rusije, a izgubio u finalu od takmičara iz Japana

Na 10. INT. BEST FIGHTER KARATE CUP 2020 _ E-TOURNAMENT SPONSORED BY ARAWAZA osvojene su 4 medalje, 3 zlatne i 1 bronzana:

1.mj. Neda Beljkaš   U11, pojedivši takmičarku iz Kanade, Njemačke i Srbije,

1.mj. Neda Beljkaš   U12, pojdedivši takmičarku iz Slovenije, Australije,Francuske i Portugalije,

1.mj. Dušan Borović  U10, pobijedio je takmičara iz Italije, Rumunije i Portorika,

3.mj. Luka Klačar U12, pobijedio je takmičara iz Francuske, za ulazak u finale izgubio je od takmičara iz Islanda.

Na E-KARATE GAMES 2020 osvojene su 3medalje

1.mj. Neda Beljkaš U12, pojedivši takmičarku iz Njemačke,Indonezije,Slovenije i Makedonije

2 .mj. Luka Klačar U12 , pobijedio je takmičara iz Njemačke, Islanda, Francuske,    u finale je izgubio od takmičara iz Japana

3.mj. Dušan Borović  U10, pobijedio je takmičara iz Ukraine za ulazak u finale izgubio je od takmičara Njemačke.

U narednom period takmičari će učestvovati na 2 E-turnira,

– GOLDEN LEAGUE KARATE ETOURNAMENT SERIES #1 – RANKED EVENT

SPORTDATA E-TOURNAMENT WORLD SERIES – KATA | KUMITE #4 SPONSORED BY ARAWAZA

Do sada su takmičari POTOKA nastupali na 9 E-takmičenja na svjetskom nivou, na kom su osvojili 29 medalja,  17  zlatnih, 7 srebrnih i 5 bronzanih medalja.

Na takmičenjima su se takmičili i osvajali medalje: Neda Beljkaš. Dušan Borović, Luka Klačar, David Rondović, Jakov Cupara, Filip Jović, Nataša Šubarić, Matea Leovac, Sanja Ristanović, Malidžan Maša i Lončar Lena.

Najuspješniji na E – takmičenjima su:

Neda Beljkaš sa osvojenih 10 medalja, 8 zlatnih i 2 srebrne,

Luka Klačar je osvojio 8 medalja, 2 zlatne , 3 srebrne i 3 bronzane

Dušan Borović je osvojio 6, medalja, 3 zlatne, 1 srebrna i 2 bronzane medalje.

Treneri kluba Slavka i Ružica Maksimović su u ljetnjem period omogućili članovima kluba da pored redovnih treninga učestvuju na onlajn takmičenjima, gdje su odmjerili svoje tehničke kata kvalitete sa karatistima iz čitavog svijeta, i pokazali da uz veliki rad  i odgovornost mogu postići odlične rezultate na zvaničnim takmičenjima.

Takođe u ovom period, takmičari POTOKA su imali izlet na rijeku Taru.

Luka Klačar i Neda Beljkaš su dobili stipendiju na godišnjem nivo od strane Sekretarijata za društvene djelatnosti.

Klub duguje zahvalnost Sekretarijatu za društvene djelatnosti kao i sredstvima javnog informisanja, TV Pljevlja, PVnovine, PV informer, Minanews, RTVCG, Dnevne novine Dan koji su propratili sva naša takmičenja i naše rezultate.

OBAVJEŠTAVAMO SVE ZAINTERESOVANE, RODITELJE I NJIHOVU DJECU DA KARATE KLUB “POTOCI” VRŠI UPIS NOVIH ČLANOVA SVAKIM RADNIM  DANOM OD 17:30 h U SALI OŠ “RISTAN  PAVLOVIĆ”.