Osmajić i Marković slomili Rudar

4 godine pre 488 pregleda Izvor: vijesti.me

Sutjeska se vratila pobjedama, nakon domaćeg poraza od Zete i remija sa Dečićem u Tuzima.

Momci Dragana Radojičića pobijedili su Rudar u Nikšiću (2:0), ali i igrom nagovijestili da bi uskoro mogli da se vrate u sam vrh.

Dobra i otvorena predstava gledana je kraj Bistrice, dobra igra Sutjeske, sa dosta šansi, ali se nije dao ni Rudar, posebno u prvom poluvremenu – i gosti su tada nekoliko puta ozbiljno ugrozili gol Giljena.

Najbolje šanse Sutjeska je imala preko Admira Adrovića, koji još čeka na prvi gol po povratku u Nikšić.

Morali su domaći, međutim, da budu strpljivi, da sačekaju posljednju trećinu meča da bi probili Pljevljake.

I postigli su dva gola nakon fenomenalnih akcija – Osmajić je u 66. minutu lijepo sa prve stative pogodio mrežu nakon ubacivanja Vukovića sa desne strane, da bi rezervista Božo Marković u 76. zakucao loptu u mrežu poslije prvoklasnog centaršuta Ćetkovića sa lijeve strane.

Mogla je Sutjeska u drugom poluvremenu još koji put da zatrese mrežu Rudara, ali slijedi derbi sa vodećom Podgoricom, na DG areni – vidjeće se da li su Nikšićani sačuvali „municiju“.

Sutjeska je ostvarila treću pobjedu u sedam kola (uz dva remija i dva poraza) i trenutno je na diobi 3. mjesta sa Jezerom.

Peti poraz Rudara, koji još nije osvojio ni bod na četiri meča na gostujućem terenu, a već pet godina nije pobijedio u Nikšiću.