Pavlović het-trikom odveo APOEL dalje, Sutjeska se okreće Ligi Evrope

5 godina pre 719 pregleda Izvor: standard.co.me

Evropska bajka u kvalifikacijama za najbolje takmičenje na Starom kontinentu je završeno, okreću se kvalifikacijama za Ligu Evrope. Fudbaleri Sutjeske ipak nijesu mogli da ispišu još jedno čudo. Izabranici Nikole Rakojevića izgubili su od APOEL-a 0:3 (0:4 ukupno) u drugom meču drugog kola.

Crnogorski šampion će sada čekati četvrtak i rasplet dvomeča između Toršavna i Linfilda. Pobjednik tog duela biće sljedeći rival Nikšićana. Što se tiče večerašnjeg okršaja na GSP areni u Nikoziji, sve je proteklo u znaku jednog fudbalera – Andrije Pavlovića koji je het-trikom čekirao kartu Kiprana za treće kolo.

S druge strane, uprkos najavama naša ekipa nije odigrala onako kako može. Istina, APOEL je bio mnogo, mnogo opasniji, a sa dva brza gola u prvom dijelu praktično je sve bilo riješeno.

Ponovo je Sutjeska bolje ušla u meč i već na samom startu imala opasan napad. Sjajno se otvorila lijeva strana za Milutina Osmajića, ali mladi fudbaler nije uspio da iskontroliše loptu, pa je odbrana domaćina reagovala. Igrao se 13. minut kada se mreža Vladana Giljena prvi put zatresla. Nakon duela Nemanje Nedića i Muse Al Tamarija činilo se da je opasnost otklonjena, ali umjesto da ispucaju loptu, Nedić i Giljen se nijesu sporazumijeli najbolje. Tamari je šutirao, pogodio Giljena u nogu, a lopta se odbila do napadača APOEL-a koji nije imao težak zadatak.

Bio je to gol koji je šokirao Sutjesku. A, onda greška koja nije smjela da se desi na sredini terena. Duga lopta Tomasa De Vinsentija, nevjerovatan prijem Al Tamarija koji je navukao trojicu igrača na sebe, spojio Pavlovića sa golom koji je fino potkopao loptu za 2:0. Nikšićani su potpuno pali nakon toga i bilo je jasno da će putnik u drugu rundu biti ekipa Paola Tramecanija. U prvom dijelu Antonio Jakoliš je imao šansu, ali je sa desne strane, na asistenciju Tamarija, šutirao pored gola.

Ništa se nije promijenilo ni u nastavku. APOEL je nastavio da drži loptu, s tim da više nije napadao, već je iskusno čuvao stečenu prednost. Čekao je da se otvori neki prostor za još neki pogodak, a on se stvorio u 66. minutu. I ponovo Pavlović. Nakon centaršuta sa lijeve strane, šutirao je glavom, ali je taj pokušaj izblokiran. Lopta se odbila u noge srpskog fudbalera koji se sjajno snašao i pogodio dijagonalu za 3:0 i veliku radost Tramecanija i ostalih.

Do kraja, Nikola Rakojević je uveo Marka Ćetkovića koji je uspio da poveže linije igre uz nekoliko dobrih pasova, ali sve je to bilo daleko od ozbiljne šanse. Poslije tog trećeg gola ritam utakmice je pao, pa su i jedna i druga ekipa čekale posljednji zvižduk sudije.

APOEL sada čeka pobjednika iz duela Karabaga i Dandalka (revanš sjutra), a Sutjeska već pomenuti duel Toršavna i Linfilda. Avantura u kvalifikacijama za Ligu šampiona bila je uspješna, crnogorski prvak je naletio na mnogo boljeg rivala. Sada se čeka nastavak evropske plovidbe…