Pirova pobjeda nad Češkom, Crna Gora stala na korak od osmine finala

5 godina pre 595 pregleda Izvor: CDM

Odbojkaši Crne Gore debitantsko učešće na Evropskom šampionatu završili su u grupnoj fazi, na petoj poziciji grupe D.

Izabranici Veljka Bašića su u direktnom meču za plasman u osminu finala savladali Češku sa 3-2, ali za prolaz dalje bila je neophodna ubjedljivija pobjeda.

Ostaće žal, jer malo je nedostajalo da gledamo duel Crne Gore i Srbije u borbi za četvrtfinale. Vodio je naš nacionalni tim sa 11:8, pa i 16:15 u ključnom, četvrtom setu, međutim Češka je na krilima korektora Hadrave napravila preokret i izjednačila na 2-2, te automatski osigurala četvrto mjesto u grupi.

Naši igrači dobili su prvi set 25:23 uz sjajnu igru Ćaćića, da bi u drugom uslijedio veliki pad što su Česi iskoristili da dođu do izjednačenja (14:25).

Crna Gora je tada bila bez prava na kiks, morala je da dobije naredna dva seta. Treći je riješila u svoju korist 25:22, a onda na opisan način propustila šansu i četvrtoj dionici.

U petom setu, koji nije nosio rezultatski imperativ, naši su bili bolji 15:13 i tako upisali drugi trijumf na kontinentalnom šampionatu, na kome su zabilježili i tri poraza.

Bez obzira na eliminaciju, Ćaćić, Ćulafić, Bojić i drugovi uzdignute glave završavaju prvi nastup na nekom velikom takmičenju.