Prema riječima Vlada Tošića,direktora lokalnog preduzeća „Grijanje“ -Pljevlja, nadležni službenici policije su putem telefona obavili razgovor i sa njim i raspitivali se da li je on organizator protesta radnika Grijanja sa planiranom blokadom puta kojim kamioni rudnika isporučuju ugalj za TE Pljevlja.
Po njegovim riječima sačekaće se šta će država učiniti po pitanju teške ekološke situacije u gradu i da od toga zavise dalji potezi radnika Grijanja.
Redakcija portala je kontaktirala i šefa kotlarnice u Skerlićevoj ulici, koji je za naš portal izjavio da se do daljeg odustalo od blokade saobraćajnice i da kotlarnica radi normalno i pored zabrane od strane državnih institucija i da imaju dovoljno uglja za rad.
Redakcija portala je kontaktirala i informativnu službu Rudnika uglja i postavila pitanje da li će za kotlarnicu u Skerlićevoj ulici biti nastavljena isporuka uglja, iako su im nadležne državne institucije zabranile rad, odgovor iz rudnika još nije stigao u redakciju portala.
Related