Pljevljaci prate Lovćen: Rudar nakon preokreta trijumfovao u Podgorici

6 meseci pre 512 pregleda Izvor: portalanalitika.me

U domaćem rukometnom šampionatu ovog vikenda na programu je pauza zbog EHF nedjelje, što su četiri kluba iskoristila da odigraju zaostale mečeve prethodnih kola.

Prvi od dva duela odigran je danas u Podgorici, gdje Budućnost nije mogla da iznenadi ekipu Rudara. Pljevljaci su trijumfovali, rezultatom 24:29 (13:12).

Budućnost je, međutim, tokom većeg dijela susreta imala prednost, a preokret se dogodio od 40. minuta. Koji minut kasnije su gosti sa tri uzastopna gola stigli do četiri pogotka prednosti (19:23), te je već tada bilo jasno kako će ‘plavi’ teško moći da sustignu taj zaostatak.

U pobjedničkom timu je Nemanja Matović postigao osam golova, dok je u Budućnosti izvrstan učinak imao Edin Beharović sa 11 pogodaka.

Tabela: Lovćen 10, Rudar 10, Budvanska rivijera 7, Berane 6, Budućnost 4, Mornar 4, Partizan 2, Sutjeska 2, Jedinstvo 2, Brskovo 0.