PLJEVLJACI UBJEDLJIVI U DUELU SA DANILOVGRAĐANIMA

Malo je reći da je Rudar zasluženo došao do bodova, a kada se u utakmicu uđe sa tolikom energijom i željom za pobjedom kao što je to uradio Rudar onda je krajnji ishod prava slika stvari onoga što se dešavalo na terenu. Za razliku od domaćina, makar pod Golubinjom.

Kada se momci bore, kao što su se borili igrači Rudara danas, onda je logično da bude 4:0, a moglo je i više. Nama se konstantno dešava, od prvog kola, da počinjem utakmicu sa direktnom greškom, ali smo pronalazili načina da se izvadimo iz toga i da dođemo do nekih pozitivnih rezultata. Mislim da je ovo sraman odnos prema jednom klubu koji im je, mogu reći, dao sve, koji im nije dužan ni jedan jedini euro i da se ovako ponašaju – istakao je Nedović.

Za razliku od tima iz Bjelopavlića Rudar je odigrao najbolju utakmicu u dosadašnjem toku sezone, a šef struke Vuko Bogavac bio je prezadovoljan.

Kada izađete protiv jedne ekipa, kakva je Iskra i 90. minuta bukvalno im ne dozvolite da upute udarac na gol, postignete četiri, a mogli ste još dva ili tri, uz ovakvu borbu rezultat ne može da izostane. Nakon odnosa prema igri ovih momaka nema šta drugo da im kažem osim od srca da im čestitam na zasluženoj i ubjedljivoj pobjedi – kazao je Bogavac.

Prvu, i to stoprocentnu, šansu na utakmici propustili su domaći u 10. minutu. Vuk Striković je sa lijeve strane uputio oštar pas po zemlji, lopta je na ivici peterca došla do Marka Merdovića, koji je iz okreta šutirao pored gola. To je bila uvertira za vođstvo Rudara. Igrao se 14. minut kada je Miloš Zečević je krenuo sam prema golu, a onda nesebično uposlio Strikovića za njegov šesti prvenstveni gol. Minut prije kraja prvog dijela utakmice Merdović je upitio dubinsku loptu na protivnički polovinu, a Miljan Vlasiavljević iz prve šutirao i pogodio stativu. Tridesetak sekundi nakon toga, Vlaisavnjević je nakon centaršuta Zečevića sa desne strane, kao u najboljim danima skočio na suprotnoj stativi i smjestio loptu iza leđa golmana Marka Kordića za 2:0.

Iskra je u 56. minutu propustila više nego idelanu priliku za gol. Zoran Petrović i Bogdan Milić razmjenili su dupli pas. Petrović je izašao sam ispred Ervina Helića, međutim sa desetak metara šutirao je pored gola. U 73. minutu sijevnula je kontra napad Rudara, nakon koje Kartal pogodio za 3:0. Od tada Rudar je prepustio sredinu terena Iskri i čekao priliku za brzi protiv udar. Pečat na ubjedljivi trijumf stavio je Tahirović u nadoknadi vremena.

Rudar – Iskra 4:0 (2:0)
Stadion: pod Golubinjom. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Milovan Milačić (Kotor). Pomoćnici: Dragan Vujović (Cetinje) i Vladislav Radenović (Herceg Novi). Strijelci: Striković u 14, Vlaisavljević u 45+1, Kartal u 73. i Tahirović u 90+2. minutu. Žuti kartoni: Matsui, Golubović (Rudar), Kumburović (Iskra).

RUDAR: Helić, Tomašević, Merdović, Kartal, Kašćelan, Matsui, Golubović (od 79. Pejović), Zečević, Vlaisavljević (od 67. Tahirović), Talović (od 75. Vujović), Striković.

ISKRA: Kordić, Šahman, Jovanović (od 79. Lakić), Milić (od 64. Mandić), Rogošić, Malešević (od 46. Petrović), Vuković, Kumburović, Obradović (od 29. Tadić), Jamamoto, Krnić (od 46. Đurišić).