Pobjeda treneru za 50-i rođendan

3 godine pre 451 pregleda Izvor: fkrudarpljevlja.me

Pobjeda naših fudbalera za nova 3 boda i skok na tabeli. Najljepši poklon treneru Vuku Bogavcu koji danas slavi 50-i rođendan.

RUDAR:Baltić, Kašćelan, Kartal, Vukotić, Merdović, Golubović, Tahirović (od 69. Živković), Talović, Zakaria (od 69. Kovačević), Zečević, Striković.

ZETA: Radulović, Milić, Sopo, Ceklić (od 79. Đurović), Đinović, Milojko, Krstović (od 69. Mi. Lambulić), Burzanović (od 79. L. Lambulić), Kalezić, Vukčević (od 79. Ma. Lambulić), Orlandić.

Pljevljaci su bili bolji u prvom poluvremenu, imali su vise prilika, u samom finišu uspjeli su da stignu i do pogotka. Da u Golubovce nisu došli sa namjerom da se brane vidjelo se već u 4. minutu, kada je Talović bio prilici. Šutirao je sa 17-18 metara, ali je Radulović odbranio. Rudar je u 20. minutu stvorio veliku priliku. Zečević je sve uradio, dao onda loptu za Merdovića, koji je probao da penaltika, ali golman Zete još jednom bio siguran. Domaći su prvi put zaprijetili u 24. minutu, kada je Milić prihvatio jednu odbijenu loptu, ali je iz povoljne pozicije loptu poslao pored gola. Talović je tri minuta kasnije ponovo probao da iznenadi Radulovića, prevario je svog čuvara, potom odlično šutirao. No, golman domaćeg tima je odbranio. A onda, bukvalno iz ničega, Zeta je mogla do gola. Đinović je sa lijeve strane centrirao, Baltić je slabo intervenisao, lopta je pala na glavu Ivanu Vukčeviću, koji je promašio prazan gol. Igrao se 42. minut kada je Rudar poveo. Merdović je sa lijeve strane želio loptu da nabaci u kazneni prostor, ona je u ruku pogodila Denisa Sopa, a sudija Vujović pokazao na penal. Sa 11 metara siguran je bio Miloš Zečević – 0:1.

Na samom startu drugog dijela Zeta je mogla da izjednači. Sa 18 metara je dobro šutirao Srđan Krstović, ali je Baltić uspio da je skrene u korner. Dva minuta kasnije Burzanović je bio neprecizan, a u 52. minutu vidjeli smo i dobar šut Milojka. Lijepu akciju domaći su izveli u 64. minutu. Počeo je Kalezić, nastavio Orlandić, a probao da zavrsi Ivan Vukčević. Sa desetak metara je šutirao, a golman Rudara još jednom dobro intervenisao. U poslednjih desetak minuta Zeta je igrala sa tri špica, nastojeći da stignu do izjednačenja. U tome na kraju nisu uspjeli. S druge strane, Pljevljaci su u nastavku igrali sigurno, a dva puta su bili u prilici da stignu do gola. Međutim, Kašćelan i Zečević nisu bili precizni.