Počela B liga, Pljevlja na startu bolja od Tara basketa

5 godina pre 555 pregleda Izvor: Fos media

Košarkaši Pljevalja pobijedili su na startu Prve B crnogorske košarkaške lige u dvorani “Ada“ ekipu Tara basketa, rezultatom 77:62.

Do prve prvenstvene pobjede ove sezone Pljevlja su došla teže nego što to kranji rezultat govori.

Pljevlja su odlično počela utakmicu, ali u drugoj četvrtini ekipa Vladana Todića, zatvorila je prilaze košu, a šut nije služio Pljevljake. Gosti su u jednom trenutku smanjili na tri poena zaostatka, ali se na veliki odmor otišlo sa rezultatom 35:29 u korist domaćina.

Sredinom treće četvrtine ponovo su Pljevlja zaigrala bolje u napadu, ali se gosti nisu predavali, već su “zapinjali“ da stignu domaće, sve do posljendnja dva minuta, kada su podigli bijelu zastavicu.

U timu domaćina po 18 poena postigli su Šubarić i Tabaš, a pratio ih je Jelovac sa 15.

U gostujućoj ekipi najefikasniji je bio Vojinović sa 21 poenom, a istakli su se i Amerikanci Delmor i Kaleb sa 19, odnosno 11 poena.

Pljevlja-Tara basket 77:62 (26:17, 9:12, 20:19, 22:12)

PLJEVLJA: Sandić, J. Jelovac 4, M. Jelovac 15, Šubarić 18, Tabaš 18, Planić 2, Čepić 2, Radović 5, Prelević, Milikić 9, Vemić, N. Jelovac 4.