Podgorica rutinski savladala Rudar

4 godine pre 506 pregleda Izvor: pobjeda.me

Kada je Šaleta Kordić raspoložen Podgorica ne mora da brine – Lješkopoljci su zahvaljujući 27-godišnjem napadaču i od nedavno crnogorskom reprezentativcu, koji je bio dvostruki strijelac, savladali Rudar (2:0), čime su se nakon poraza od Suteske vratili na pravi put. Podgorica u prvom dijelu nije blistala, imala je i u nastavku nekoliko grešaka, posebno u odbrani, kada je ostavljeno dosta prostora brzonogom Strikoviću, ali je najmlađi prvoligaš djelovao bolje, konkretnije i sigurnije, čime je zasluženo stigao do trijumfa, koji je mogao biti i ubjedljiviji, ali je rezerista Sekulić propustio u finišu nekoliko dobrih šansi.

Rudar je na startu hrabro izašao i pokušao otvorenom igrom da parira Podgorici, ali je nakon povrede Zečevića u 18.minutu ostao bez važnog aduta, nakon čega više nije bio toliko opasan, pa su Pljevljaci još na ,,nuli” kada su u pitanju gostovanja, dok je Podgorica iskoristila kiks Dečića i opet preuzela vrh tabele.

Domaćin je od starta krenuo silovito, a već u petom minutu Kordić je mogao Podgorici da donese prednost, ali je nakon asistencije Jovanovića, pogodio spoljni dio mreže. Nakon šanse Sentokua, što je bio lak plijen za Helića, ukazala se iznenada prilika za Rudar. Igrao se 18.minut, kada je nakon duge lopte Striković izašao sam ispred Helića, koji je istrčao, a najbolji strijelac Pljevljaka pokušao da ga lobuje i pogodi praznu mrežu, ali je to slabo uradio. Nakon izlaske iz igre Golubović, Rudar je izgubio važnog aduta na sredini, ali je u 35.minutu preko brzonog Vlaisavljevića imao novu šansu, ali je lopta završila u korneru. Kazna je stigla brzo – u 42.minutu Jovanović je ubacio loptu u kazneni prostor gostiju, Helić loše procijenio let lopte, što je omogućila Kordiću da ga glavom lako matira – 1:0.

U drugom poluvremenu Rudar je priprijetio odmah na startu, kada je Kotorac servirao šansu Talovića, ali je Ivezić dobro intervenisao, nakon čega je Podgorica bila znanto bolja, sve više ofanzivnija, pa je bilo jasno da će Rudar teško pratiti taj ritam. Imao je Maraš odličnu šansu u 65.minutu, ali je zakasnio za djelić sekunde, pa je samo vrhom kopačke zahvatio loptu, da bi nakon propuštene šanse Strikovića u 74.minutu, Lješkopoljci riješili meč. Rezervista Muharemović samo što je ušao u igru napravio je par dar po desnoj strani, ubacio loptu u srce šesnaesterca, gdje je Kordić neometan pogodio za 2:0. Nakon toga Rudar se potpuno otvorio, što je Podgorica mogla da iskoristi i da dođe do ubjedljive pobjede, ali Sekulić nije imao sreće. Prvo je u 86.minutu šutirao sa ivice šesnaesterca, Helić loše intervenisao, lopta udarila u stativu, šetala po gol crti, da bi čuvar mreže iz drugog pokušaja uspio da je zaustavi. Sekulić je zatim izbjegao ofsajd zamku, zaobišao i golmana, ali u trenutku kada je namjeravao da uputi udarac ka praznoj mreži, Kotorac je uspio da ga izblokira, a zatim nije iskoristio lošu intervenciju čuvara mreže Rudara, već je njegov udarac završio preko gola…